Ochrana budov proti ptactvu

Ošetření budov proti ptactvu

Služby v tomto méně známém odvětví nabízíme od roku 2003. Námi používané systémy v žádném případě neslouží k usmrcení či nehumánní likvidaci jak se někteří zákazníci mylně domnívají. Primárně však slouží k zajištění určitého prostoru proti nechtěnému vniknutí, vletu, hnízdění či hřadování. Materiály se dělí na dvě základní skupiny: hrotové systémy a síťové systémy.

Co vše lze ochránit hrotovým systémem?

Římsy, parapety, frontony, zábradlí ..

Co vše lze ochránit síťovým systémem?

Balkony, terasy, lodžie, světlíky, sochy, klimatizační jednotky, gotické rozety ..

Hrotový systém

Máme vyzkoušené typy hrotů od jednotlivých výrobců. Proto jsme schopni nabídnout ideální hrot na téměř jakýkoliv podklad. Většina osvědčených a námi používaných základních hrotových komponentů je sestavena z cca 30 cm dlouhého a 1 cm širokého polykarbonátového pásku se speciálními zámky a hroty v podobě trnu za Švédské pružinové nerezové oceli. Takto zkompletovaný základní komponent se aplikuje v pruzích na očištěné a připravené plochy fixací pomocí transparentního silikonového neutrálního tmelu Soudal Silirub 2.

Síťový systém

Síťový systém nabízíme všude tam, kde ošetřované plochy svým rozměrem a pozicí neumožňují montáž hrotového systému. Síť je ideální například na lodžie a balkony panelových domů, či zakrytí světlíků. Vzhledem k velké variabilitě síťového systému se může montáž provést v libovolném rozsahu a výměře. Je tedy možné dle zadání provést montáž na jeden či více balkonů sítí v jednom pruhu. Obvyklý postup je založen na přípravě kotvení, které slouží k přichycení lanka zajištěného napínacím šroubem. K lanku se pomocí speciálních sponek připne síť. Nejběžněji používaná síť je s oky 50x50 mm x 0.9 mm (síla vlákna). Veškerý kotvící materiál včetně lanka je možné dodat v pozinkovém či nerezovém provedení. Základní barevné odstíny jsou od kamenné (béžovošedá), zelené,černé až po bílou. Nabízíme také síť nylonovou transparentní, ale tato není tolik odolná jako více používané sítě polyethylenové, které, pokud se mechanicky nepoškodí fungují i po deseti letech.

Oba popsané systémy jsou na budovách velmi decentní a nenarušují vzhled domu. Kvalitně provedená montáž zaručí dlouhou životnost a funkčnost. Ve většině případů lze tyto systémy aplikovat i na historicky významných budovách a objektech.